تقویت قدرت باروری آقایان با مکمل ها پارت ۱

تقویت قدرت باروری آقایان با مکمل ها پارت ۱

مقدمه:ناباروری برای یک زوج زمانی مطرح می شود که پس از ۱۲ماه مقاربت محافظت نشده ی مکرر بارداری روی نداده باشد.

بارداری موفق نیازمند موارد زیر است:

تخمک گذاری

تولید اسپرم با کفایت

لقاح

تکامل زیگوت و تولید رویان

انتقال رویان به حفره رحم

لانه گزینی موفق در آندومتر

اختلال در هر یک از موارد بالا ممکن است باعث ناباروری یک زوج گردد.بنابراین ارزیابی مدیکال (طبی) توسط متخصص برای بررسیهرگونه بیماری یا مشکلی که باعث ایجاد اختلال در موارد ذکر شده می گردد الزامی می باشد.

در کنار درمان های تخصصی ناباروری و اختلالات زمینه ای ایجاد کننده آن،مصرف مکمل ها نیز می تواند اهمیت بسزایی داشتهباشد.در این مقاله به بررسی ماده موثره موجود در مکمل های موثر در تقویت احتمال باروری یک زوج می پردازیم.

این مقاله در دو پارت ارائه می گردد:

پارت اول:تقویت باروری و قوای جنسی در آقایان به کمک مکمل ها

پارت دوم: تقویت باروری و قوای جنسی در آقایان به کمک مکمل های گیاهی

در پارت اول و دوم،مکمل های موجود در بازار دارویی ایران را بررسی می کنیم که می توانند در تولید اسپرم با کفایت کمک کننده باشند.

بیش از ۳۰ ماده موثره برای تقویت باروری و قوای جنسی آقایان بررسی خواهد شد!این کامل ترین لیستی است که در اینترنت می توانیدپیدا کنید!

*چندنکته بسیار مهم:

۱از مکملهایی استفاده کنید که دارای تاییدیه وزات بهداشت و سازمان غذا و دارو هستند. زیرا گاهی در این مکملها از موادی استفادهمی‌شود که آسیبهای زیادی به سلامتی وارد می‌کنند.

۲قبل از استفاده از این مکمل بهتر است با یک پزشک مشورت کنید

۳درصورت وجود هرگونه بیماری زمینه ای مثل دیابت،فشارخون،آسم،بیماری های کبدی و کلیوی،اختلالات هورمونی و متابولیسم و بهصورت کلی سابقه ی هر بیماری،پیش از شروع مصرف مکمل ها حتما با پزشک خود مشورت کنید.

۴تداخل دارویی موضوع بسیار مهمی در مصرف این مکملهاست.در صورتیکه داروی خاصی مصرف می کنید حتما با داروساز مشورتکنید.

۵مصرف همزمان چندین مورد از مواردی که ذکر خواهد شد ممکن است باعث ایجاد سمیت (توکسیسیتی)،تداخل دارویی،بروز عوارض وشوند.

۶این مکملها در صورتی مفید هستند که دستورالعمل استفاده از آنها به خوبی رعایت شود.

پارت اول:تقویت باروری و قوای جنسی در آقایان به کمک مکمل ها

تیامین

تیامین یا همان ویتامین B1 یکی از ویتامین‌هایی است که برای آقایانی که در سنین بالا قصد بچه دار شدن دارند استفاده از آنضروری است چون قدرت باروری را افزایش می‌دهد.

ریبوفلاوین

ریبوفلاوین یا همان ویتامین B2 یکی از ویتامین‌های مورد نیاز برای باروری است که آقایان باید این ویتامین را زمانی که تصمیم به بچهدار شدن می‌گیرند استفاده کنند.

ویتامین‌های B3 ،B6

وجود مقادیر قابل توجه این ویتامین‌ها سبب فعال شدن چرخه‌های متابولیسمی بدن و در نتیجه تولید انرژی برای فعالیت‌های جنسی، تولیدهورمون‌های جنسی و افزایش تمایلات جنسی در زنان و مردان می‌شود. ویتامین B3 از طریق گشاد کردن عروق و در نتیجه افزایش خونرسانی  به ناحیه تناسلی نقش مهمی در افزایش توان و هیجان جنسی دارد. تحقیقات جدید نشان می‌دهد که ویتامین B6 نیز داراینقشی مهم در تنظیم هورمون‌های جنسی، تخمک گذاری در زنان و تولید اسپرم در مردان است.

ویتامین B12 و B9

ویتامین B۱۲ و اسید فولیک به کاهش خستگی کمک می‌کنند. همچنین لازم به ذکر است ویتامین B۱۲ به تولید طبیعی سلول‌های قرمزخون کمک می‌کند. سلول‌های قرمز خون اکسیژن را به سلول‌های دیگر انتقال می‌دهند.

ویتامین C

خوردن روزانه یک عدد ویتامن C برای مردان بسیار مفید است و اسپرم را تقویت می‌کند خوردن این قرص هیچ ضرری هم ندارد چونویتامین بوده و برای بدن مفید است همچنین تعداد اسپرم‌ها را افزایش می‌دهد.

پلی فنول

پلی فنول به دست آمده از دانه‌های سیب و انگور دارای خواص آنتی اکسیدانی است.

روی (زینک)

یک عنصر ضروری برای بدن خصوصا برای سلامت دستگاه تناسلی و باروری آقایان است. کمبود روی در رژیم غذایی بسیار شایع استو همین مسئله در آقایان باعث کاهش میل جنسی، کاهش تعداد اسپرم‌ها و کاهش تولید هورمون تستوسترون می‌شود. روی یکآنتی‌اکسیدان قوی است که از سلول‌های جنسی در مقابل رادیکال‌های آزاد آسیب‌رسان محافظت کرده و تحریک‌پذیری جنسی را افزایشمی‌دهد.

ال آرژنین اسپارتات:

یک اسید آمینه ضروری و کمیاب که بهبود دهنده سلامت عمومی بدن، کمک به رفع خستگی عضلانی، کمک به سم زدایی بدن، افزایشمتابولیسم بدن، بهبود سریع تر زخم‌ها و سبب افزایش خون رسانی به بدن می‌شود. آرژنین یک اسیدآمینه نیمه ضروری است که درفرمولاسیون این کپسول به‌ کار رفته است. آرژنین پیش ساز ماده نیتریک اکساید است که باعث اتساع رگ‌های خونی و افزایشخون‌رسانی به آلت تناسلی آقایان شده و کیفیت نعوظ را بهبود می‌بخشد. آرژنین باعث تقویت قوای جنسی آقایان شده و مشکلاتی ازقبیل انزال زودرس و اختلالت نعوظ را برطرف می‌کند. تولید آرژنین در بدن با افزایش سن کاهش‌یافته و به همین دلیل قدرت باروری درسنین بالا کاهش می‌یابد. آرژنین به‌صورت مکمل برای افزایش تولید و تحرک اسپرم به‌عنوان بخشی از برنامه بارورسازی زوج‌ها هموارهمورداستفاده قرار می‌گیرد.

CO_Q10

به عنوان بخشی از زنجیره ی انتقال الکترون در میتوکندری حضور داشته و برای تولید ATP ضروریست. CO_Q10 می‌تواند با شرکتدر ساختار زنجیره ی انتقال الکترون اسپرم‌ها به عنوان عاملی جهت تامین انرژی مورد نیاز برای حرکت آن‌ها مفید واقع شود. این مادههمچنین در حفظ سلامت سیستم قلب و عروق و پوست و مو موثر می‌باشد.

الکارنیتین

این ماده در سوخت و ساز و انتقال لیپیدها از سیتوزول به داخل میتوکندی و در نتیجه تولید انرژی از چربی‌ها نقش دارد.

سلنیوم

با داشتن خواص آنتی اکسیدانی سبب محافظت از اسپرم‌ها می‌شود و از طریق آنزیم GPX4 به قدرت باروری کمک می‌کند. همچنین درجلوگیری از سرطان پروستات نقش بسزایی دارد. سلنیوم در سنتز تستوستروون و همچنین تکامل اسپرماتوزوئیدها نقش مؤثری دارد.

ویتامین E

این ترکیبات آنتی اکسیدان به علت نقش مهم در تولید هورمون‌های جنسی، تاثیر بسزایی در افزایش میل جنسی و قدرت باروری مردان وزنان دارند. ویتامین E علاوه بر حفاظت از اسپرم ها در مقابل صدمات اکسیداتیو، باعث افزایش تحرک و تعداد اسپرم ها نیز می‌شود و باافزایش خون رسانی  به نواحی تناسلی باعث افزایش لذت جنسی و رسیدن به ارگاسم در زنان و مردان می‌شود.

منیزیم

این عنصر به بهبود متابولیسم بدن، تنظیم فعالیت بسیاری از آنزیم‌ها و افزایش انرژی کمک می‌کنند. علاوه بر این منیزیوم در تقویتماهیچه‌ها و کنترل استرس نیز نقش دارد.

تائورین

تائورین برای عملکرد سیستم قلبیعروقی، اسکلتیماهیچه ای، شبکه و دستگاه عصبی مرکزی تاثیر گذار است. تائورین نقش متعددو مهم بیولوژیکی مانند ترکیب اسیدهای صفراوی، خاصیت آنتی اکسیدانی، تنظیم اسمولاریته، تثبیت غشا و تنظیم سیگنال کلسیم دربدن دارد.

منصرف شدن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *


راهنمایی و پشتیبانی